nałóg alternatywny...


W Chinach wynaleziono wiele rzeczy, które szybko opanowały świat, zmieniając jego oblicze na zawsze. Dawno, dawno temu był to proch... papier... no i oczywiście wynalazek zwiastujący XXI wiek - e-papierosa.

Zainteresowałem się tym tematem jako wieloletni nałogowiec, który palił ponad paczkę dziennie i strasznie nad tym bolał. Żadna metoda wspomaganego rzucania palenie nie działała. Złośliwi twierdzili, że mam silną wolę - jak postanowię, że zapalę, to choćby się ziemia trzęsła - zapalę. Jak się okazało - do czasu!

Na początku lata 2009 roku trafiłem na amerykańskie forum użytkowników e-papierosów. Jakiś czas potem odkrylem też forum polskie. No i wsiąkłem w temat. Trzy miesiące zbierałem wiedzę, aby wybrać odpowiedni sprzęt. No i od początku października 2009 jestem e-palaczem.

Wiedzę zbieraną cały czas, a takze własne doświadczenia z początkowych dni e-palenia wykorzystałem do napisania książki "E-papieros. Poradnik dla początkujących". W chwili obecnej na rynku znajduje się już jej trzecie wydanie i mam cichą nadzieję, że to nie jest koniec.
Od kwietnia 2010 prowadzę też regularnie bloga dla użytkowników e-papierosów. Zapraszam serdecznie do czytania i komentowania.